21 лютого в Богоявленській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Мар’їнської районної ради Донецької області з нагоди Міжнародного дня рідної мови було проведено флешмоб «Я знаю: мова мамина свята», у ньому взяли участь учні 5-7 класів. Сутність заходу полягала в тому, щоб висловити своє ставлення до важливості, актуальності проблеми збереження чистоти, багатства рідної української мови, її подальшого розвитку і процвітання. На карту України учасники флешмоб прикріпили сердечка з крилатими висловами, афоризмами, рядками поезій відомих українських письменників і поетів про мову, слово, їхню роль в житті кожної людини, народу, нації, держави.

Упродовж дня на перервах звучали записи пісень українською мовою, серед яких були народні, популярні естрадні у виконанні вже відомих співаків і молодих артистів.

У вестибюлі школи на інформаційному стенді увазі учнів, батьків, педагогів було оформлено виставку висловів про мову на зображеннях одвічних українських символів: соняхах, калині, рушниках, вишиванках, візерунках петриківського розпису тощо.

22 лютого для учнів 7-8 класів силами учнів 9-10 класів було підготовлено і проведено бібліотечну акцію «Україна: terra incognita» («Мій рідний край, моя земля»), перегляд презентацій, відеофільмів, створених старшокласниками з метою глибшого знайомства з цікавими добре і мало знайомими місцями нашої держави, де варто було б побувати, а також іменами відомих українців (учених, спортсменів, артистів, художників, композиторів, політиків тощо), вихідцями з різних куточків України (Сходу, Півдня, Півночі, Заходу). Матеріал, який готували учні, був зібраний і презентований по регіонах країни, згідно адміністративного поділу.

У 7-му класі було проведено урок-презентацію «Мова – всіх знань основа». Захід розпочався уроком-концертом: звучали вірші та пісні про рідну мову. Наступний слайд був присвячений класикам нашої літератури Григорію Сковороді, Іванові Франку, Павлу Тичині, Олесю Гончару, Ліні Костенко, творчість яких вивчається в школі. Ці присвяти – сконденсована думка про кожного майстра слова. Професійно й емоційно заримовані рядки на граматичні правила швидко й надовго закарбовуються в дитячій пам’яті. Це була своєрідна гра, цікава й повчальна. Діти декламували, співали омузичені вірші про вивчені орфограми. З початкових літер акровірша «Клятва» діти склали трепетне й горде слово «Кобзар».

Творчій простір думці учнів надала гра-конкурс для знавців мови, а також конкурс на кращий вірш про рідну мову та конкурс кросвордів на лінгвістичну тему.

/Files/images/mjnarodniy_den_rdno_movi/IMG_20190221_125740.jpg/Files/images/mjnarodniy_den_rdno_movi/IMG_20190221_103816.jpg/Files/images/mjnarodniy_den_rdno_movi/IMG_20190221_103849.jpg/Files/images/mjnarodniy_den_rdno_movi/IMG_20190221_103932.jpg/Files/images/mjnarodniy_den_rdno_movi/IMG_20190221_103943.jpg/Files/images/mjnarodniy_den_rdno_movi/IMG_20190221_104137.jpg/Files/images/mjnarodniy_den_rdno_movi/IMG_20190221_105550.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 165

Коментарi