До річниці вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка в Богоявленській ЗОШ І-ІІІ ступенів упродовж тижня з 11 по 15 березня 2019 р. було проведено ряд заходів, метою яких є поглиблення знань учнів з життя поета, його творів, прищеплення поваги до рідного слова, розвиток естетичного смаку, розуміння природи літературної творчості. Проблема проведення таких заходів полягає в тому, що акції ці стали традицією, тож здається неможливим пошук абсолютно нових тем у біографії та творчості Шевченка. Ми ж прагнемо до щоразу нових відкриттів у цьому матеріалі. Так цьогоріч учні 9-10 класу ініціювали створення проекту "Стежками Шевченківського краю". Поштовхом стала літня подорож невеликої групи учнів школи на чолі з учителем української мови та літератури Липовенко Оленою Леонідівною до дитячого центру "Екологічна варта", який розташований на Черкащині, батьківщині Великого Кобзаря. Однією з численних екскурсій прекрасними місцями краю була поїздка до Державного Шевченківського заповідника в м. Каневі. Учні 5-7 класів школи, які там побували, підготували фотозвіт та захоплюючу розповідь про те, як долали більше 300 сходинок, щоб піднятися на Чернечу гору, де знаходиться музей, пам’ятник Шевченкові, поглянули на кручі Дніпра з оглядового майданчика, того місця, яке у свій час так полонило своєю красою, роздоллям поета, що він висловив побажання бути тут похованим. Можливо, у ту хвилину Шевченко і не здогадувався, що його бажання здійсниться. Діти розповіли про те, як ходили просторими залами музею, слухали цікаву розповідь екскурсоводів про окремі факти з біографії поета, його друзів, рідних, бачили на власні очі особисті речі, листи, документи, картини Шевченка. Очевидно, про такі моменти кажуть "оживає історія", бо для нас нинішніх Шевченко - це легенда, глиба, а втім, він був цілком реальною живою людиною зі своїми мріями, прагненнями. Побувавши в музеї, діти зрозуміли це краще, можливо, і творчість поета після цього сприйматимуть по - іншому. А який чудовий парк оточує будівлю музею! Враження від цієї екскурсії були незабутні.

Тож не дивно, що учні 9 класу запросили своїх гостей у віртуальну подорож до Державного історико-культурного Канівського заповідника, щоб на власні очі побачити все, про що так багато чули. Продовженням заходу став поетичний флеш-моб: учні 9 та 10 класів читали напам’ять вірші Т.Г. Шевченка, приємно, що це були не програмні твори, а вибране ними самостійно. Увазі учнів був запропонований фільм про Т.Г. Шевченка, а також пісні сучасних виконавців, створені за текстами поезій Кобзаря.

Упродовж тижня працювала тематична виставка художньої літератури, видання творів Шевченка різних років, книги про поета, літературно - критичні матеріали, видання репродукцій його картин, щоденникових записів, листування.

Особливу увагу привертали до себе цитати з творів Шевченка, які стали крилатими висловами, афоризмами. Як з’ясувалося, чимало з висловів були добре відомі дітям, а відкриттям для них стало, що автор цих висловлювань - Т.Г.Шевченко.

Був тематично оформлений вестибюль школи. На заднику жовте полотнище із синіми променями, посередині полотнища – портрет Тараса Шевченка. Біля портрету – слова: «Музо, витай зі мною і учи, учи неложними устами сказати правду». Оформлено рубрику «Цікаві факти про генія» та стенд «Зупинись на хвилинку – для тебе новинка». В такій святковій обстановці під звучання позивних пісні «Реве та стогне Дніпр широкий» було проведено літературно-мистецьке бібліотечне свято «Є в Шевченка народження дата – дати смерті в Шевченка нема!». Цікавою була подорож пам’ятниками Кобзареві: пам’ятник у Баку, Ташкенті, у Москві, у Варшаві, у Вашингтоні, у Вінніпезі, у Будапешті, у Гомелі, в Буенос-Айресі, у Парагваї…

Болем огорталося серце, коли учні початкової та середньої ланки згадувати про дитинство Тараса, дні журби на чужині, декламували вірші «Мені тринадцятий минало», «І золотої й дорогої», «Якби ви знали паничі», «І виріс я на чужині».

Поета хвилює те, що люди часто забувають славне історичне минуле учні 7-го класу читали вірші «За байраком байрак», «Хустина», «Мені однаково…».

Бібліотекар школи Лементовська А.А. запропонувала перегорнути сторінки «Кобзаря», глибше відчути в них красу рідної землі та любов поета до України. Учні читали поезії: «Зоря моя вечірняя», «Над Дніпровою сагою», «Зацвіла в долині», «Тече вода з-під явора», «Світає... Край неба палає».

З заключним словом до присутніх звернулася бібліотекар школи Лементовська А.А. вона наголосила на тому, що Шевченко – це наша душа, наша мудрість, це наша сила, які б нещастя й муки не випадали на долю нашого народу, він вистоїть, якщо буде з нами Тарас Шевченко, його заповіт.

З підсумком, привітальним словом до присутніх звернулася директор школи Вербицька Н.М., яка побажала, щоб у кожній хаті на чільному місці лежав «Кобзар», хай у кожній світлиці заквітне портрет Шевченка, щоб слово Тарасове світило старому і малому, щоб слово його не забуте і нині, вічно ходило по Україні. Та освітиться душа наша великою мудрістю безсмертного генія великого народу!

/Files/images/shevchenko/IMG_20190312_112011.jpg

/Files/images/shevchenko/IMG_20190312_112037.jpg

/Files/images/shevchenko/IMG_20190312_112443.jpg

/Files/images/shevchenko/IMG-c6b8cf18f94c4c74a24f7d577fe83a06-V.jpg

/Files/images/shevchenko/IMG-e42ec00fbe85bbf501fa2f8273204aab-V.jpg

/Files/images/shevchenko/IMG-f27bf2ea73249d971ec52b23774be15e-V.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 127

Коментарi